Prawnik prawa pracy w Katowicach

Prawnik prawo pracy Katowice

Jesteś przedsiębiorcą, który potrzebuje rzetelnej reprezentacji? A może jako pracownik chcesz dochodzić swoich praw? W każdym przypadku nasza kancelaria chętnie pomoże! Specjalizacją naszych prawników jest prawo pracy. Swoje usługi świadczymy dla klientów z Katowic oraz okolic. Stanowimy skuteczne wsparcie dla działów HR.

Prawo pracy reguluje stosunki pracy w relacji pracownik-pracodawca. Jest to obszar stosunkowo zawiły, głównie ze względu na częstotliwość sporów, jak i stale zmieniających się przepisów. Z tego powodu pomoc specjalistów jest dobrym rozwiązaniem, by wszystkie podejmowane działania były zgodne z przepisami. Poprzez dynamiczne ewolucje rynku pracy jesteśmy zobligowani do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Dzięki temu klienci zawsze mogą liczyć na rzetelną obsługę. Nasze usługi prawne w prawie pracy kierujemy zarówno do pracowników, jak i przedsiębiorców z Katowic.

prawnik prawo pracy katowice

Prawnik prawo pracy Katowice – gwarancja skuteczności

Każdy pracujący dla naszej kancelarii prawnik posiada bogate doświadczenie i wiedzę w zakresie prawa pracy. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję pomagać w różnych sytuacjach, dotyczących zarówno sporządzania skomplikowanych pism, jak i rozwiązywania sporów w relacji pracownik-pracodawca. W każdym przypadku stawiamy na rzetelność i indywidualne podejście do konkretnej sprawy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że prawo pracy bywa zawiłe, dlatego prawnik z naszej katowickiej kancelarii często rezygnuje ze skomplikowanego żargonu prawniczego, by jak najlepiej wytłumaczyć dane zagadnienia. Wierzymy, że dzięki temu nasi klienci będą w stanie ustrzec się przed niekomfortowymi sytuacjami w przyszłości.

W czym najczęściej pomaga nasz prawnik w zakresie prawa pracy przedsiębiorcom? Współpraca często dotyczy przygotowywania umów o pracę, oświadczeń, rozwiązywania umów o pracę, konstruowania umów o zakazie konkurencji, umów o poufności, regulaminów. Usługi dotyczą także sporządzania opinii prawnych, reprezentacji dobra pracodawcy przed sądem, doradztwa w zakresie optymalizacji podatkowej. Możemy także doradzać w kwestiach dotyczących współpracy ze związkami zawodowymi.

W przypadku współpracy z pracownikami opiniujemy treść umów o pracę i innych, które zamierza podpisać klient. Proponujemy też reprezentację przed sądem w przypadku roszczeń o odszkodowanie lub przywrócenie do pracy. Pomoc dotyczy także dochodzenia roszczeń z tytułu zapłaty zaległego wynagrodzenia.

Wymienione wyżej usługi to zaledwie przykłady. Prawo pracy jest bowiem bardzo rozległe, dlatego zapraszamy do kontaktu i współpracy z naszą kancelarią w Katowicach. Zaufaj doświadczonym prawnikom!